www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> БАЛКАНИТЕ – Жлеза на времето


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> БАЛКАНИТЕ – Жлеза на времето, Спас Мавров
iss
Публикувано на: 13.7.2008, 16:01
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE
Периодът, който се разглежда в книгата, е най-външната форма на видимите промени, които настъпват на земята и при човека в цикъла от март 1991г. до март 2028г. Началото на този енергиен дисбаланс на планетата започва през първото десетилетие на ХХ век, но промените, които стават все по-видими и характерни, се разглеждат само в посочения период, за да се улесни ориентацията на читателя във времето. Цялата разработка се отнася до един много кратък, но поради  това, че е завършващ - много важен цикъл от движението на Слънчевата система по своята еклиптика. В книгата се разшифрова малка част от наследственото знание на Тангризма, религията на българите преди християнството, както и ценните за момента упражнения, с помощта на които  могат да бъдат преодолени кризите, предизвикани от енергийния дисбаланс на Балканския полуостров

Мисля че е интересно да се прочете.Давам линк към книгата ,както и всички други от Спас Мавров.
http://iskri.net/spas_fr.html
А ето и заключението в книгата:
QUOTE
Заключение

Смятаме,  че  с  всичко казано дотук достатъчно  аргументирано бе изяснено древното знание на българите, известно ни  като Тангризъм. Тази малка част от приложния механизъм за контрол и поведение, основан върху дълбоки и пространни космични знания, може да подпомогне хората, които  вече имат отворено съзнание за живота извън обикновената сетивност. Те биха могли да схванат по-дълбоките корени на прикритото от ритуали и притчи религиозно знание, ако разбира се вникнат в текста. Дори елементарният анализ открива известни сходства с други  религиозни практики. Това е истина. Както е истина, че нито едно религиозно  движение или школа не е изолирано явление и не може да претендира за изключителност. Себелюбивите прищявки на определени личности, оказали се извън наследствената практика, рано или късно отмират  безславно. Култури като Шумерската и Египетската са оставили след себе си знания, които нито един клон на науката не може да достигне все още. Още по-невъзможно е отделно съзнание да ги  открие и осмисли.
Школата на Танг-Ра  и неговите наследници е жива. Орендата над главите на нейните посветени грее и днес. Тези знания са вместени във всички по-нови религии и школи, включително и в юдаизма, който съвсем неоснователно претендира за уникалност и богоизбраност. В корените на всяко духовно учение има наниз от древни перли, които изплитат невидимата огърлица на духовното единство. Една от тях  току-що освободихме от наслоенията на времето и мълчанието. Надеждата ни е, че блясъкът й ще надделее над  прагматичното битийно съзнание, без да се стреми да засенчва никой друг и без да влага прекомерни надежди за внезапни  и блестящи успехи. Всичко е значимо тогава, когато човешкият ум и сърце одухотворят и оплодят придобитото. По силата на този закон за Отношенията, казаното в тази книжка ще стане  истина само чрез усилието за прилагане в живота, което автоматично ще задействува закона за Съразмерността между вложен труд и получени резултати.
Във времена като нашето, с промени от глобален характер, каквито настъпват днес, душата сама определя придобивките си. А огънят на епохата ги отсява.
октомври, 2001 г.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Очудва ме отсъствието на коментари по тази тема...Нима глобалните еволюционни промени не са в състояние да надделеят поне за малко над прагматичното битийно съзнание ?Не ви ли втръсва от вкуса на "кебапчета"(визирам теми)?
Всичко е значимо тогава, когато човешкият ум и сърце одухотворят и оплодят придобитото. По силата на този закон за Отношенията, казаното в тази книжка ще стане истина само чрез усилието за прилагане в живота, което автоматично ще задействува закона за Съразмерността между вложен труд и получени резултати.

И по силата на закона за Отношенията ...ние нямаме ОТНОШЕНИЕ... smil4334abded4493.gif


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Богатир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



iss не знам за останалите, но аз съм задръстен от информация. Мозъкът ми беше бомбардиран от много нови неща намерени в този сайт, че още преди два месеца зацикли и в момента още не може да предъвка тази информация, да не говорим че още сто пъти по толкова информация съм си резервирал да проуча, когато се освободи малко сиво вещество от обработка на предната информация. Съжалявам, че не мога да прочета тези книги, които си посочила. Просто живеем в (дез)информационна ера и много от нас май се чувстват като мен.
PM
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Iss, съгласен съм с теб и благодаря за интересните книги. Не само тези, но и онези за леля Слава.
Обаче е много трудно да съчетаваме полезното с приятното, който е успял е надарен.
Аз като съм отвратен от почти всичко, какво да направя да отида в Тибет ли. На крачка съм, но много бариери виждам и там, бариерите са си бариери.
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Благодаря ви момчета ,че бяхте толкова откровенни!Моето бюро също е затрупано с книги които искам да прочета...Чак си фантазирам вечер като си лягам как слагам по две-три под възглавницата и на сутринта информацията да е в главата ми....Давам линкове към книгите ,защото се чуствам претоварена от информация и не съумявам да я сдъвча за да предам само важните неща...а и "предъвкано" от мен би могло нещо да се изкриви...Аз също съм "отвратена" и искам да "избягам"...но не в Тибет щото там ще си умра от носталгия...Предлагам 45 страници информация,в които автора е съумял да селекционира и предаде част от древните знания.Лично за мен този материал е много ценен,защото сега имам съвсем друга представа и разбиране за процесите които стават на земята и с хората.Защото този материал е лесно достъпен и разбираем за хора които не са чели купища литература за еволюционните процеси...Защото сега -като почуствам някакъв необясним и внезапен дисбаланс,аз не изпадам в параноята за контрола и манипулацията на съзнанието(не отричам и съществуването на такава)...не пълня хазната на фармацевтичната мафия...и съм щастлива когато видя ,че майката на 6-т месечно бебе успява да смъкне температурата му с елементарен масаж...щастлива съм,че хората около мен не се нуждаят от психотерапефт а с няколко прости рецепти биха могли да преодолеят кризата...Щастлива съм ,че светът НЕ полудява,а просто е в криза за която ако не е наясно и не се постарае да преодолее-неминуемо ще полудее...
И ако не ни интерисува че Школата на Танг-Ра и неговите наследници е жива...и ако не вярваме,че Орендата над главите на нейните посветени грее и днес...то защо сме в този сайт?Само за да си припомним миналото?За да дъвчем настоящето?Ами бъдещето?Всеки може да се постарае да премине в "бъдещето"!...Дори и да не му достигнат сили за "финал" със своето "старание" ще е подпомогнал нечий друг "старт"...


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Богатир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Може да продължим с примерите, които даваш. Енергонезависим и продоволствено самоосигурен живот. Хладилна камера работеща без ток. Вода от чешмата, затопляна от слънцето, енергия от слънце, вятър, вода и етер.
Но виждайки краят на дните на двигателите с вътрешно горене и въглищните парни генератори все още се чудя. А дали след като свършат горивата ни за тях и икономиката на планетата ще угасне? Виждаме началото на края на света, такъв какъвто го познаваме. Виждаме първите големи симптоми в Близкия Изток. Някои ги виждат, други се правят че не ги виждат, а трети ги приемат за нещо нормално. И все пак считайки се зе един от първата група смятам, че наближава краят на поредния цикъл.
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Наистина Спас Мавров има доста интересни текстове. Но и при мен също стои проблема с намиране на време да ги прочета.

Давам долу една негова статия за българските народни приказки:

QUOTE
Българската сакрална вълшебна приказка

Спас Мавров

Доклад, изнесен на научната конференция

“България в световната история и цивилизации – дух и култура” – Варна, 26-27.11.2006 г.



.......
.......

Нашата претенция се простира само върху приказките, които са ни известни като Български сакрални вълшебни приказки, тоест с доказан етнически произход. Към тях прибавяме и тези, които днес не са известни като български, но Наследствената Българска колобърска традиция ги определя като такива и ги е посочила на посветените като източник на знание. Главната претенция се състои именно в това кодирано знание, което до този момент нито един народ не е посочвал като свое. Нещо повече - никой не е разглеждал от тази позиция приказката. Определението сакрална вълшебна приказка не съществува и няма аналогични анализи в нито един труд на изследователите. Възможността да навлезем в този скрит прочит на приказката се дължи на анализирането на завещаното ни знание от Тангризма. Колобърството е единствената ни твърда основа за определянето на Сакралната вълшебна приказка като българска и различна от другите Вълшебни приказки.

Приказното в българския фолклор не е литературна фантазия, а творческа интерпретация на сакрално знание, където фантастичното е средство, специфична форма за прикритие, завоалиращо външната яснота, но разширяващо идеите и внушенията с голяма убедителност и сила.

След дълго проучване и анализ на Сакралните приказки стигнах до няколко извода:

1. Основен момент в разказа е присъствието на определени задължителни фантазни елементи, имащи за цел да въведат в повествованието нужната специфична среда за развиването на тайната. Тези фантазни структури са задължителни, ключови елементи, без които приказката губи не само своето очарование, но и вложеното знание. По пътя на езотеричното, тайното знание, са били предавани от посветен на посветен фантазните думи-жалони, около които е трябвало да се развива приказното – интерпретацията на идеята, сюжета и информацията. Тези думи са своеобразни кодове, те са ключове, които определят и насочват посоката на развитието на сюжета.

Такива думи-символи са, например: джуджу, принц, принцеса, имената на джуджетата, пер, стъклен ковчег, Ян Би-Би Ян, самодива и самовила, синджир, боздуган, сабя, жива вода, кисела вода, врана, гарван, завързан косъм и т.н.

2. Символният образ на фолклорния фантазен елемент през различните епохи е бил подвижен и осъвременяван, но той в никакъв случай не е губил своята кодова същност.

В Българската колобърска традиция приказката има дълбоко информационен характер, пренасящ през вековете знанието на древните българи за Вселената, Света, Природата и Човека. Тя носи в себе си космогонични знания за епохите, расите, социалните и духовни цикли, както и битовите характеристики на нашия народ. Дори да изключим строго сакралните приказки, ние винаги се натъкваме на едно съдържателно и многопластово разглеждане на проблемите, възникващи от отношението човек – свят.

От казаното следва изводът, че към всепризнатите форми на приказното творчество, като Приказки за животни, Вълшебни приказки, Битови приказки, Легенди и Анекдоти трябва да прибавим и един вид приказки – Сакралните вълшебни български приказки. Какво всъщност представлява този вид приказка, с какво тя се различава от другите вълшебни приказки?

1. Това е приказка, носеща идейно и сюжетно развитие с вплетени в повествованието знания. Нейната основна цел е да пренесе във времето това скрито знание и да го предаде на поколенията. Сюжетът се определя от целите на информацията.

2. Сакралната приказка следва последователността на вложеното в нея знание, без да държи сметка на прецизното повествование от литературен характер. Повествованието следва строго изискването да се дават знанията последователно и пропорционално. Това не е прищявка на фантазията, а метод на познанието.

3. Тя притежава думи-кодове, които посветените знаят и вплитат като жалони в повествованието. Независимо от езиковите, културните и преводните промени във времето, тези ключови символи остават непроменени

4. Посветените в тайната колобри извличат от съдържанието й нужното знание, което превръща приказката в научен инструмент за социално и духовно развитие.

5. Запазва знанието от посегателството на недобронамерени същества. Съдържанието й е било разкривано само след съответното посвещение в колобърски ранг. Този факт определя сакралната вълшебна приказка и като колобърска, а не само като народна.

Като ярки представители на този род приказки можем да посочим следните български сакрални вълшебни приказки:

1. Златка Златното момиче.
2. Седемте козлета и вълкът.
3. Златното ключе или Дървеното човече Бура.
4. Принцеса Снежанка и седемте Джуджу.
5. Ян Бибиян и Фюд.
6. Юнакът, що бозал 25 години.
7. Жива вода.
8. Неродена мома.
9. Змейова невеста.
10. Самодивско царство.
11. Тримата братя и Халата.
12. Спящата красавица.
13. Жар птица и Пепеляшка.
14. Юнакът със звезда на челото и неговото конче с рог на челото.


Спас Мавров
Варна 2006 г.


Това съобщение е редактирано от georgi_nz на 5.8.2008, 15:07


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Когато преди няколко години прочетох "Балканите-жлеза на времето" останах много доволен от това, че някой се опитва да помогне за пълноценното преживяване на промените. Започнах да се наблюдавам, за да определя какво от прочетеното ще ми се отрази. Запитах се "как от прочетена информацита да стане мое свойство?"
Не можах да намеря отговор на този въпрос. Може би е необходимо определено натрупване на разбиране, след което това разбиране действа. Четенето с разбиране ли е причина да действа написаното? Но как да имаме разбиране, след като то идва с опита? Значи остава намерението, което имаме, докато четем - намерението прочетеното да започне да действа.

Ето един откъс от книгата "Крион - пътуване към дома":

Току-що научи, че болката на една част се предава на всички останали. Това е преживяване на общността. Сега се чувстваш изтощен, нали? Ако това преживяване засягаше само пръста ти, защо изражението ти се промени? Защо изпита гняв? Пръстът ти ли се разкрещя? Не. Цялото ти тяло ми се разкрещя. Пръстът ти разбра за болката, но ти целият пострада. Пръстът беше източникът на проблема, но ти гарантирам, че всичките ти клетки разбраха за случилото се. Същото важи за радостта, удоволствието, страстта и вътрешната гордост от истината. Всяка клетка изпитва всичко и притежава съзнание за цялото." Грийн направи пауза за по-голям ефект. "Същото важи за духовното просветление и търсенето на Бог."
"Тогава къде точно е моето просветление, Грийн?" Този път Майкъл искаше конкретен отговор, без анекдоти и настъпване по пръстите на краката.
"Помещава се във всяка една клетка на тялото ти, Майкъл Томас. Всяка една клетка притежава съзнание за цялото. Всяка клетка знае абсолютно всичко за другите. Всяка една участва във вибрацията на завършеното човешко същество." Грийн замълча за момент, после се обърна, седна и погледна Майк. "Ти дойде тук, за да изучиш характеристиките на вибрационното ускорение. Преди да започнем обаче, трябва да приемеш себе си като група от клетки, които знаят всичко - а не като съвкупност от части."
"Мисля, че мога да го направя." Майкъл говореше с искрено намерение.
"Аз също." Грийн пусна широката си усмивка и се изправи. "Готов ли си?" Поумнял от случката преди малко, Майк инстинктивно вдигна крака от пода, отговаряйки:
"Да, сър."
През следващите няколко часа той научи много неща за човешкото здраве и анатомия. Това не бяха медицински познания, а съвети за простия живот и практически указания за добро здраве. Лееше се непрекъснат поток от богата информация за всичко! Какво да ядеш, как да имаш енергия, кога и защо да спортуваш - и как да разбереш кога да го правиш. В хода на уроците Грийн непрекъснато повтаряше, че Майк трябва да възприеме съществото си като "НИЕ". На Майк започваше да му се струва, че не му е позволено да има части и ангелът се съгласи с него.

...

Грийн го инструктираше за прана, растенията билките и как тялото се балансираше само по естествен път. Майк се удивляваше на съвместната работа на клетките, сякаш "знаеха" нещо повече от него, Истинско чудо! Грийн му каза, че за всеки орган и всяка клетка съществува деликатен магнитен полюс Клетките го "познаваха" и се стараеха да постигнат идеалното равновесие. Щом си в равновесие, всяка клетка може да се подмладява сама и Майк научи, че тялото постоянно се обновява. Накрая зададе на Грийн един смешен въпрос.
"Явно мойте клетки - тоест, НИЕ - сме много умни, когато става въпрос за балансирането на биологията. Но защо аз съм в привидно неведение? Не мога ли да допринеса по някакъв начин? Умът ми всъщност не знае какво правят клетките. Къде е мястото на Майк в цялата тази работа?"
"Странно е, че ме питаш, Майкъл Томас на Чистото Намерение!" Грийн наблегна на частта на чистото намерение и Майк надуши какво следва.
Ангелът продължи: "Твоето тяло се нуждае единствено от правилен прием, екологична мъдрост и поддръжка, и ще върши останалото. Ти вече се научи да му създаваш удобства, да го храниш правилно и да му подсигуряваш физически упражнения. Твоите системи са доволни и функционират без твоята специална намеса. Сега е време да разбереш изпитанието на твоя дух, тъй като имаш какво да дадеш на тялото, което то само не би могло да постигне. Знаеш ли кое е то?"
Майк смяташе, че знае.
"Да, Грийн, зная." Майк през целия си живот не се беше чувствал толкова здрав. Вече не се срамуваше от голотата си, най-малко пред Грийн, който се възхищаваше от постепенните промени във външността му и му го казваше. Ангелът беше като любящ баща, който същевременно беше треньор от световна класа. "Време е да направя избор", добави Майк.
Грийн с усилие сдържа радостта си. "Нито един човек досега не го беше осъзнавал за толкова кратко време!"
Майк разбра, че най-сетне е казал нещо правилно и се изуми от реакцията на Грийн. Ангелското присъствие се стрелкаше насам-натам в стаята, проявявайки за първи път способността да не се подчинява на гравитацията и да променя облика си. Майк сигурно щеше да се уплаши, ако представлението не беше специално за него. Когато Грийн се укроти, той отново се доближи и застана пред Майк. Отново заприлича на своя зелен ангелски Аз, но очите му все още сияеха от радост.
Той се усмихна и каза: "Майкъл Томас на Чистото Намерение, какъв е твоят избор?"
"Избирам да използвам новите дарове на Духа и да повиша вибрацията си." Майк отново усети, че е изрекъл правилните думи. Грийн отстъпи няколко крачки назад, сякаш за да направи място на порасналата мъдрост на Майк. Ангелът беше видимо впечатлен.
"Така да бъде от днес, Майкъл Томас!", възкликна Грийн. "Правилно се ориентира. Онова, което твоите клетки не могат да направят, е да използват частицата от Бог, която носиш в себе си и която притежава силата да избира просветлението. Единствено духът ти може да направи това и макар че само духът ти може да вземе решението, всяка клетка ще знае, че си дал позволението. Също както когато те заболя пръстът, духът ти ще узнае. В момента твоето НИЕ ликува Майкъл. Всяка частица от теб знае за изразеното намерение."
PM
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Това е много интересно. Имаш ли книгата в електронен вариант?
PM
Top
Иван
Публикувано на: 10.8.2008, 20:12
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (Запознат @ Aug 10 2008, 09:43 AM)
Това е много интересно. Имаш ли книгата в електронен вариант?

Имам я на хартия, но за цитата използвах публикувания в "Спиралата" електронен вариант: Пътуване към Дома - Притча на Крион (от Лий Каръл)
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Извинявам се за отклонението,но просто не издържам да чета в заглавието на темата ЖЕЛЕЗА и да трябва да мисля усилено докато се сетя че то било ЖЛЕЗА!Извинете отново-нервят ме подробностите!
PM
Top
iss
Публикувано на: 12.8.2008, 20:03
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Мещера @ Aug 12 2008, 01:16 AM)
Извинявам се за отклонението,но просто не издържам да чета в заглавието на темата ЖЕЛЕЗА и да трябва да мисля усилено докато се сетя че то било ЖЛЕЗА!Извинете отново-нервят ме подробностите!

Извинявам се за грешката ...Ако знаех ,че само това ще превлече вниманието ти ,щях повече да внимавам...Зная че допускам грешки когато бързам да пиша,но ме вълнува повече тематиката,а не граматиката.Моля админа да поправи това,за да не се дразни повече Мещера,тъй като аз явно не мога да редактирам заглавието.
Благодаря ти Мещер за забележката...от нея си вземам и друга поука а тя е:
Не се вживявай толкова там където те приемат като на изпит по правопис!


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Исс,просто смисъла на заглавието се променя коренно,затова го посочих.Виждам,че е поправено.
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Мещера @ Aug 13 2008, 08:11 AM)
Исс,просто смисъла на заглавието се променя коренно,затова го посочих.Виждам,че е поправено.

Има думи ,които и правилно написани могат да се манипулират от съзнанието.Знам че ако ти дам примери за това ,много ще се забавляваш,но за това си имаме тема.Тази тук е за тези които се вълнуват от глобалните промени...със съзнанието да подпомогнат този процес поне с минимално осъзнаване и усилия за преодоляването му...тези които искат да преодолеят инерцията на елементарното и обременяващо битуване,което ни превърна в роби на самите себе си ...


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (iss @ Aug 12 2008, 08:03 PM)
Благодаря ти Мещер за забележката...от нея си вземам и друга поука а тя е:
Не се вживявай толкова там където те приемат като на изпит по правопис!

Ееее, не е ясно кой тук те приема така.
Аз поне категорично НЕ. Тук изпити няма, всеки намира нещо за себе си, и съответно ако може да даде нещо от полза за останалите.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020